Kirjaudu ▼
 

Toimitus

Tapio Sadeoja
kustantaja, vastaava päätoimittaja
tapio.sadeoja@sanoma.fi

Timo Paunonen
toimituspäällikkö
timo.paunonen@sanoma.fi

Heidi Hagelin
esimies
heidi.hagelin@sanoma.fi

Tapio Kivistö
uutispäällikkö
tapio.kivisto@sanoma.fi

Katja Okkonen
uutispäällikkö
katja.okkonen@sanoma.fi

Martina Ahola Ubis
digijulkaisija
martina.ahola@sanoma.fi

Antti Karjalainen
digijulkaisija
antti.karjalainen@sanoma.fi

Topi Kanniainen
digijulkaisija
topi.kanniainen@sanoma.fi

Johannes Niemeläinen
digijulkaisija
johannes.niemelainen@sanoma.fi

Eeva Eronen
toimittaja
eeva.eronen@sanoma.fi

Jan Hurri
toimittaja
jan.hurri@sanoma.fi

Outi Kokko
toimittaja
outi.kokko@sanoma.fi

Henrik Kärkkäinen
toimittaja
henrik.karkkainen@sanoma.fi

Laura Manninen
toimittaja
laura.manninen@sanoma.fi

Sami Noponen
toimittaja
sami.noponen@sanoma.fi

Harri Pietarinen
toimittaja
harri.pietarinen@sanoma.fi

Perttu Pitkänen
toimittaja
perttu.pitkanen@sanoma.fi

Elina Ranta
toimittaja
elina.ranta@sanoma.fi

Kari Rintakoski
toimittaja
kari.rintakoski@sanoma.fi

Jarmo Ruuskanen
tietopalvelu
jarmo.ruuskanen@sanoma.fi

Matias Mäki
web dev
matias.maki@sanoma.fi

Taloussanomat - Uutiset

10:57 Digitoday Applen historiallinen romahdus: Yhtiön arvosta katosi 79 miljardia dollaria
10:25 Sanoman osake ampaisi lähes kymmenyksen nousuun
10:25 Digitoday Jollalle jatkoaikaa – perui velkasaneerauksen, palkkaa uutta väkeä
10:18 Autontuoja voitti valtion korkeimmassa oikeudessa
10:00 Varoitus epäilyttävistä kaupoista: Onko joku käärinyt miljoonien voitot?
09:45 Sanoma teki alkuvuonna selvän tulosparannuksen
09:23 Työllisyys paranee – "Positiivisia merkkejä" etenkin yhdellä alalla
08:27 IMF varoittaa Aasian ripeästä velkaantumisesta
08:11 Digitoday Suomeen uusi puhelinoperaattori – täysin erilainen laskutusmalli
07:59 Hygieniajätti todettiin syylliseksi – 48 miljoonan korvaukset syöpään sairastuneelle
07:12 Kolumni Tuplajuhlasta hieman toivoa
06:07 Digitoday Testi: Huawei P9 on hinta-laatusuhteeltaan huippupuhelimista paras
06:02 Näin suomalaiset startupit haastavat pankit
2.5. Digitoday Suomalaismiehet hyväksyvät kaverikutsuja vierailta naisilta: "Uskoisin, ettei mitään hyvää seuraa"
2.5. Deutsche Bankille moitteita: Vakavia puutteita terrorismin rahoituksen ehkäisemisessä
2.5. Ferrarilla hyvä alkuvuosi – uudet luksusmallit innostivat etenkin Euroopassa
2.5. Digitoday Postia Marsiin? SpaceX lupaa toimittaa perille vuonna 2018
2.5. EKP:n Draghi: Matalat korot eivät ole vaarattomia
2.5. TTIP-pelkoja toppuutellaan: "Mahdotonta, että EU hyväksyisi suuria riskejä sisältävän sopimuksen"
2.5. Video Miljardiosingon kuittaava Zaran perustaja liikuttui syntymäpäiväyllätyksestä
2.5. Sijoitusrahastoista suli alkuvuonna 1,7 miljardia euroa
2.5. Digitoday Viestintävirasto varoittaa vaarasta verkkoselaimille: Parilla klikkauksella perikatoon
2.5. Tietovuoto järisyttää vuosia jatkuneita TTIP-neuvotteluja – näin suomalaismepit arvioivat hankalaa tilannetta
2.5. Anvian yt-neuvottelut päätökseen – 70 työtehtävää vähenee
2.5. VR:n ja bussien hintakisa toi uusia asiakkaita – "Ilman meitä he eivät matkustaisi"
2.5. Yhdysvaltoihin kuuluva Puerto Rico on ajautumassa konkurssiin
2.5. Digitoday Bitcoin-miehen tunnustuksessa aukkoja: Nämä asiat epäilyttävät
2.5. Suomen Lidlin ensimmäinen vetäjä Motonetin johtoon
2.5. Tuloksestaan varoittanut Honkarakenne vajoaa pörssissä
2.5. Miljardööri paljasti: Tässä vaiheessa vedän rahat pankista
Asiakastieto

Yhteistyössä