Kirjaudu ▼
 

Toimitus

Tapio Sadeoja
kustantaja, vastaava päätoimittaja
tapio.sadeoja@sanoma.fi

Timo Paunonen
toimituspäällikkö
timo.paunonen@sanoma.fi

Heidi Hagelin
esimies
heidi.hagelin@sanoma.fi

Tapio Kivistö
uutispäällikkö
tapio.kivisto@sanoma.fi

Katja Okkonen
uutispäällikkö
katja.okkonen@sanoma.fi

Martina Ahola Ubis
digijulkaisija
martina.ahola@sanoma.fi

Antti Karjalainen
digijulkaisija
antti.karjalainen@sanoma.fi

Topi Kanniainen
digijulkaisija
topi.kanniainen@sanoma.fi

Johannes Niemeläinen
digijulkaisija
johannes.niemelainen@sanoma.fi

Eeva Eronen
toimittaja
eeva.eronen@sanoma.fi

Jan Hurri
toimittaja
jan.hurri@sanoma.fi

Outi Kokko
toimittaja
outi.kokko@sanoma.fi

Henrik Kärkkäinen
toimittaja
henrik.karkkainen@sanoma.fi

Laura Manninen
toimittaja
laura.manninen@sanoma.fi

Sami Noponen
toimittaja
sami.noponen@sanoma.fi

Harri Pietarinen
toimittaja
harri.pietarinen@sanoma.fi

Perttu Pitkänen
toimittaja
perttu.pitkanen@sanoma.fi

Elina Ranta
toimittaja
elina.ranta@sanoma.fi

Kari Rintakoski
toimittaja
kari.rintakoski@sanoma.fi

Jarmo Ruuskanen
tietopalvelu
jarmo.ruuskanen@sanoma.fi

Taloussanomat - Uutiset

18:49 Digitoday Uusi "palvelu" ei lupaa hyvää: Räjähtävätkö kiristysohjelmat käsiin?
18:33 Ohjelmistoyhtiö Oracle ostaa miljardikaupalla lisää pilviosaamista
17:59 Espanjan jättityöttömyys helpotti hieman – 20 prosentin raja ei vielä alittunut
17:31 Digitoday Osramin lampuissa hillitön tietoturvamoka: Vaarantaa kodin muutkin laitteet
17:02 Avioerotutkimus paljasti dramaattisen muutoksen – näin miehen työtilanne vaikuttaa eroriskiin
16:27 Halpa energia kurittaa öljyjättejä – Shellin tulos romahti 72 %
15:49 Digitoday Mercedes Benzin Tesla-haastajalle tyly tuomio: "Tämä on oikeasti vaarallinen tuote"
15:45 Nesteen osake jatkaa kiitoa, YIT sukeltaa
15:44 Posti aloittaa jälleen yt-neuvottelut – vähennystarve enintään 70 henkeä
15:29 Televisiokaupassa hurja nousu Rion kisojen alla – suosituin tuumakoko on entistä suurempi
15:01 Valmet täytti odotukset – "Pyrimme kasvamaan yli kaksi kertaa markkinoita nopeammin"
14:54 Päästöskandaalin ryvettämän Volkswagenin liikevaihto nousi
14:21 Onnibusin äkkilähtö Virosta aiheutti myllerryksen – kilpailija lisää vuoroja
13:49 Amer Sports jäi selvästi odotuksista – asiakkaiden konkurssit piinasivat
13:17 Euroalueen talousluottamus vahvistui
13:01 Nesteeltä iso yllätys – "Liikevoitto ylitti ennusteet noin 40 prosenttia"
12:49 Digitoday Microsoft: Windows 10 tekee tietoturvaohjelmat turhiksi
12:20 Digitoday Salasanasuojassa aukko: "Käyttävätkö ihmiset todella tätä?"
11:50 Brittipankki vähentää 3000 työpaikkaa lisää – syynä Brexit
11:18 Yle: Murtovarkaat kärkkyvät rekisterinumeroita lentokentillä ja satamissa
10:54 VR:n kilpailija aloitti säännölliset kuljetukset
10:13 Nesteen osake lähti hurjaan nousuun – +8,1 %
10:12 Neste teki huiman tulosparannuksen, liikevaihtokin loikkasi
09:56 Vanhojen asuntojen neliöhinnat pk-seudulla 3 579 euroa, muualla 1 707 euroa
09:28 YIT:n liikevaihto kasvoi reippaasti
09:20 Opiskelun sallimisesta työttömille tehtiin kansalaisaloite – taustalla Nokian ja Microsoftin luottamusmiehet
08:36 Lemminkäinen takoi muhkeamman tuloksen – tilauskirja lihoi
08:02 Facebook teki tulosloikan – mainokset kävivät kaupaksi
07:45 HS: Suomalaisfirma kymmenkertaistaa ruokauutuuden tuotannon
06:05 Viroon mennään nyt syömään – aterian saa jopa 3,5 eurolla
Asiakastieto

Yhteistyössä